חיפוש

פאזלים לילדים

בעמוד זה תוכלו למצוא פאזלים מגוונים לילדים בגילאים שונים, החל מפאזלים המתאימים לפעוטות בני שנה ושנתיים, דרך פאזלים מתקדמים יותר לילדים צעירים שכבר מתחילים ליהנות מהרכבת תמונה, וכלה בפאזלים לילדים גדולים יותר.

מידע בנושא פאזלים לילדים

פאזלים לילדים נחשבים לצעצוע אהוד ותורם במיוחד, מסיבות רבות – פאזלים תורמים להתפתחות המוטורית, לתיאום עין יד, מסייעים לגיבוש הדרגתי של יכולת ריכוז והעסקה עצמית, ויש להם עוד יתרונות חשובים שהופכים אותם לצעצוע שאנחנו מאוד רוצים שהילדים שלנו יתחברו אליו. כדי לעודד את הילדים שלנו לצרוך פאזלים בהנאה, כדאי להתחיל כבר מפאזלים פשוטים בגיל צעיר. קראו עוד כדי ללמוד על חשיבותם של פאזלים עבור פעוטות וילדים צעירים, ואיך מעודדים אותם להתחבר לסוג משחק זה

יתרונות התפתחותיים של פאזלים לילדים

התחלנו כבר לדבר על החשיבות והתועלת שיש בפתרון פאזלים לפעוטות ולילדים, אבל חשוב לנו להעמיק בנושא כי באמת מדובר בסוג פעילות שיכולה לקדם מאוד את הילדים במגוון מישורים.

  • תיאום עין יד: פאזלים מחייבים את הילדים להתמקד בנקודה במרחב תוך כדי תנועת יד ואחיזה. כמבוגרים זה נראה לנו מובן מאליו, אבל האמת היא שמדובר ביכולות קוגניטיביות מורכבות מאוד שצריכות להתפתח בהדרגה, וחשיפת התינוקות והפעוטות לגירויים מתאימים חשובה מאוד לשם כך.
  • תפיסה חזותית ומרחבית: היכולת לזהות מיקום, לנוע קדימה, אחורה, לצדדים – כל אלו קשורות לתפיסה החזותית והמרחבית שלנו. פאזלים, המחייבים התאמה של סוגי חלקים זה לזה ובהמשך גם שיבוצם בתמונה, מסייעת לפיתוח מיומנויות אלה.
  • תפיסת שלם ותפיסת פרטים: בגיל מעט יותר בוגר, כאשר הילד כבר פותר פאזלים של ממש, הוא נדרש לזהות את השלם והחלקים המרכיבים אותו, הסדר שלהם וכיצד הפרטים מאורגנים. זוהי מיומנות חשובה מאוד גם לפתרון בעיות בהמשך.
  • ריכוז והעסקה עצמית: היכולת להתמקד בפרטים המרכיבים את הפאזל מסייעת לילד לפתח את יכולת הריכוז שלו בדרך מהנה וידידותית.

איך נעודד את ילדינו להתנסות ומשחק בפאזלים?

הבנו שפאזלים הם בעלי יתרון התפתחותי אדיר ואנחנו ממש רוצים שהילדים שלנו יתנסו בהם וישחקו איתם. כתוספת, ילדים שאוהבים פאזלים יודעים להעסיק את עצמם לפרק זמן ממושך יותר, ומוצאים הנאה באתגרים מה שישתקף גם בהיבטים אחרים בחייהם. אך כיצד נעודד את הילדים שלנו לכך? חשוב להתחיל מגיל צעיר ולחשוף את הילד או הילדה לפאזלים כבר משלב מוקדם, בהתאם לגילם. כל שלב התפתחותי מאופיין בפאזלים שתואמים אותו. חשוב לשחק יחד עם הילד, להדגים לו וכמובן לבחור צעצועים אטרקטיביים ויפים שיעודדו אותו להתנסות ולשחק. הדבר החשוב ביותר הוא לא לדאוג מכך שהפעוט מתקשה או לא מראה עניין רב. תחילה, כל הפעוטות צפויים להתקשות סביב פיתוח מיומנויות אלה, אך בהדרגה, עם החשיפה, ההדגמה וכמובן ההבשלה הטבעית שלהם, הם יחוו יותר ויותר הצלחה שתוביל אותם לרצות להתנסות עוד.

פרמטרים חשובים לבחירת פאזלים לתינוקות

ההמלצה לחשוף תינוקות לפאזלים היא לרוב לקראת גיל שנה. פאזלים לתינוקות יהיו בדרך כלל בדגש על התאמת צורות, הן בסגנון קופסאות עם פתחים בצורות שונות, וצורות תואמות שיש להכניס, והן פאזלים מסוג לוח עם מעין חורים בצורות שונות אליהם נתאים את החלקים הנפרדים, פעמים רבות כדי לקבל תגובה קולית. קיימים פאזלים כאלה עבור קטגוריות שונות כמו בעלי חיים, כלי תחבורה, כלי נגינה ועוד. בגילאים צעירים אלה התינוקות מתנסים בדרכים שונות לרבות הכנסת צעצועים לפה, ולכן חשוב להקפיד על צעצועים בעלי תו תקן מתאים, עם חלקים בגודל שלא מסכן את הקטנטנים וללא רעלנים מסוכנים. כמו כן, רצוי לשלב בין פאזלים שקטים ובין פאזלים הכוללים אור וקול, ולא לבחור רק צעצועים מאירים ומרעישים שיוצרים עומס גירויים לא רצוי.

מאפיינים של פאזלים לפעוטות

בדומה לבחירת פאזלים לתינוקות, גם פאזלים לפעוטות עדיין לא דומים מאוד לפאזלים המורכבים שנפגוש בהמשך, והדגש הוא עדיין על התאמת חלקים בודדים. עם זאת, ניתן כבר למצוא פאזלים שכוללים התאמה של שני חלקים זה לזה. חשוב לבחור ציורים וצורות הקרובים לעולמו של הפעוט.

פאזלים לגיל שנתיים – מתחילים להרכיב

אם עד עכשיו הפאזלים נראו יותר כמו צעצועי התאמה, לקראת גיל שנתיים הפעוט שלנו כבר יבשיל יותר ויוכל לחבר חלקים זה לזה, ועל כן פאזלים לגיל שנתיים כבר יזכירו לנו יותר את הפאזלים שאנחנו מרכיבים בעצמנו – רק, כמובן, עם הרבה פחות חלקים ועם חלקים הרבה יותר גדולים. נפוצים מאוד לגיל זה ערכות של ארבעה או חמישה פאזלים עם מספר חלקים שונה. יתרון מיוחד יש לפאזלים שצורתם הסופית אינה צורת מלבן או ריבוע אלא דווקא צורה מוכרת אחרת כמו צורת חיה.

פאזלים לגיל שלוש והלאה – השמים הם הגבול

מגיל שלוש ואילך הפעוט הוא כבר כמעט ילד, ויכולות התפיסה החזותית והמרחבית שלו, כמו גם המוטוריקה העדינה, מאפשרות לו להתמודד עם אתגרים מורכבים יותר. בגיל זה אנחנו רואים יותר ויותר משחקי הרכבה וביניהם גם פאזלים לגיל שלוש והלאה, שבהדרגה הופכים למורכבים ולבעלי מספר רב של חלקים. ילדים צעירים בגיל זה נהנים במיוחד מפאזל רצפה ענק, אך גם לפאזלים קטנים יותר שמרכיבים ליד שולחן יש ערך, המהותי לחלק מהמטרות שהזכרנו קודם. אל תחששו לתת לילד פאזלים עם מספר חלקים רב יותר מזה שפתר עד עכשיו ולאתגר אותו. הדבר נכון במיוחד אם תשבו יחד איתו, מה שיספק לכם גם זמן איכות כיפי במיוחד.

פאזלים לילדים מהאתר כיף בבית

באתר כיף בבית תוכלו למצוא מגוון רחב של פאזלים לגילאים שונים, החל מפאזלים המיועדים לתינוקות ולפעוטות, וכלה בפאזלים לילדים גדולים יותר. תוכלו להזמין ולהיות בטוחים שאתם נהנים ממוצר אטרקטיבי באיכות גבוהה.

>>>> את זה לא כדי לך לפספס <<<<

מבצע חופש גדול בכיף בבית

קונים יותר משלמים פחות!

2 מוצרים מקבלים 5% הנחה

3 מוצרים מקבלים 10% הנחה

4 מוצר מקבלים 15% הנחה

*ההנחה מתעדכנת אוטומטית בעגלה

**לא כולל מוצרים דיגטלים 
*** המבצע חל בתאריכים 1.7-31.8