חיפוש

משחקים לפיתוח מיומנויות

צעצועי התפתחות עוזרים לילדים לפתח את היכולות המוטוריות, הקוגניטיביות והיצירתיות שלהם, ויכולים להוות את הבסיס להצלחתם העתידית. קראו עוד על הסוגים השונים של צעצועים אלה ועל השפעתם על הילדים שלכם, ובחרו את המתאימים ביותר

מידע בנושא משחקים לפיתוח מיומנויות

מהם צעצועי התפתחות?

צעצועי התפתחות הם צעצועים שהמטרה שלהם היא לעורר את החושים השונים של הילדים, לקדם את פיתוח המיומנויות והיכולות שלהם בתחומים שונים, ולעודד אותם לחקור את העולם שמסביבם. הצעצועים האלה נבנים במלאכת מחשבת ומעוצבים בקפידה בכדי להתאים את עצמם לאבני הדרך ההתפתחותיות של הילדים ולתחומי העניין שלהם. פיתוח הצעצועים נעשה בצמוד למחקרים שעוקבים אחר שלבי הצמיחה של הילד, ובוחנים כיצד ניתן לעזור לו ולתמוך בו ברגעים משמעותיים אלה.

צעצועי התפתחות מומלצים כוללים שלל צעצועים, החל מרעשנים פשוטים שבוחנים את המוטוריקה ואת הקישור שילדים עושים בין התנועה לבין הצליל המופק, ועד לפאזלים מורכבים שמאפשרים לילדים לפתח את המחשבה והיצירתיות שלהם.

בשורה התחתונה, צעצועי ההתפתחות מגיעים במגוון רחב של צורות, חומרים, גדלים ורמות מורכבות, והם מעודדים את הסקרנות של הילד ללמוד ולחקור- באמצעות משחק.

מהי החשיבות הגדולה של צעצועי התפתחות?

צעצועי התפתחות מומלצים לילדים בגילאים שונים וזאת בזכות היתרונות שהם מציעים עבורם. הם יכולים למלא תפקיד חשוב ומשמעותי בקידום ההתפתחות הבריאה של הילדים והצמיחה שלהם. באמצעות המשחקים האקטיביים האלה שמעודדים ילדים לקחת חלק פעיל בלמידה, הם יכולים לשייף את המיומנויות הקיימות שלהם ולקדם כאלה חדשות, בתחומים רבים כמו  המוטוריקה העדינה והגסה, יכולת פתרון הבעיות שלהם, המודעות המרחבית, תיאום עין יד ועוד.

בנוסף לכל התחומים המשמעותיים האלה שצריך ללמוד ולהתאמן עליהם, צעצועי ההתפתחות גם יכולים לעודד את יכולת הביטוי עצמי, את היצירתיות ואת הדמיון של הילדים. מדובר בתכונות שילדים חייבים לצורך התפתחותם, שעל פי מחקרים, הן גם הופכות אותם בהמשך הדרך למבוגרים חכמים, פעילים ומאושרים יותר. באמצעות משחקי התפתחות, ילדים יכולים להצליח לחקור את תחומי העניין שלהם, לגלות כישרונות חדשים ועוד.

לבסוף, נציין גם שמשחקים אלה יכולים לזמן פעילות משותפת עם ילדים אחרים או עם מבוגרים. באופן זה אפשר גם לפתח מערכות יחסים, שיתופי פעולה ועוד. לכן מדובר גם במשחקים שיכולים להוות בסיס חברתי לטיפוח קשרים עוצמתיים.

איך צעצועי התפתחות מומלצים הופכים את הלמידה לכיפית?

מדובר בצעצועים שמצליחים לחבר בין לימוד לבין הנאה. כשילדים מקשרים בין שני התחומים האלה, כל תהליך הגדילה והצמיחה שלהם ירוויח מכך. לא מדובר רק בטווח הקצר, אלא גם בטווח הארוך.

צעצועי התפתחות מעץ ומחומרים שונים לכל הגילאים

קיימים שלל צעצועי התפתחות, ביניהם צעצועים מעץ לילדים בגיל הרך, צעצועים לבני 6-8 שכוללים פתירת חידות ועוד. נציג כאן כמה מהמשחקים האלה ואת המיומנויות שהם יכולים לעזור לילדים שלכם לפתח בגילאים השונים.

תינוקות עד גילאי שנה: צעצועי התפתחות לגילאי שנה יכללו צעצועי פירוק והרכבה, מיון של צורות וצבעים, אבני בנייה, משחקים עם מרקמים, רעשנים ועוד. אלה יכולים לעזור לפתח את היכולות הקוגניטיביות באמצעות יצירה של גירויים שונים בשמיעה, במגע, בראייה ועוד. התינוקות נחשפים לראשונה לעולם, והצעצועים יכולים לעזור להם לחקור אותו.

פעוטות מגיל שנתיים עד ארבע: פעוטות בגילאים האלה הם סקרנים ופעילים במיוחד. צעצועים בגיל הזה צריכים לעודד את היצירתיות ואת הדמיון שלהם, ולהתחיל לקדם מיומנויות חדשות שפתיות, מתמטיות וכדומה. תוכלו למצוא צעצועי התפתחות מעץ שיאפשרו לילדים לבנות דברים שהם ימציאו בראשם, צעצועי מטבח, רפואה ומקצועות אחרים לצורך משחקי תפקידים, משחקי זיהוי רגשות ועוד. כל אלה עוזרים לקדם מוטוריקה כולל תיאום עין-יד ומודעות מרחבית, מסייעים לילדים ללמוד כיצד לפתור בעיות, מעודדים ילדים לדמיין דברים שלא קיימים ולהמציא המצאות, ובמקביל גם מאפשרים להם לקדם את הכישורים החברתיים שלהם.

ילדים בגילאי 4-6:  ילדים בגילאי הגן הם כבר בעלי מיומנויות בסיסיות, והם שמחים לדעת וללמוד עוד על הסביבה שלהם. בגילאים האלה חשוב לספק להם צעצועים שיוכלו לאתגר את הכישורים שלהם ולטפח את העצמאות והיכולות החברתיות. זה כולל משחקי זיכרון, מערכות בנייה מורכבות, משחקי אומנות ויצירה ועוד. כך ילדים יכולים גם להתחיל לבטא את עצמם וללמוד על עצמם ועל החוזקות שלהם.

ילדים בגילאי 6-8: בגיל זה ילדים כבר נכנסים לבית הספר ומתחילים לפתח את תחומי העניין שלהם. לכן חשוב לספק להם צעצועים שיאפשרו להם ללמוד עוד על עצמם, לחשוב בצורה ביקורתית, לשתף פעולה עם אחרים ועוד. לגיל זה מתאימים צעצועים שכוללים חידות, פאזלים גדולים, ערכות מדע שונות ומשחקי ספורטיביים.

איך לבחור צעצועי התפתחות לילדים שלכם?

כשאתם בוחרים צעצועי התפתחות חשוב לקחת כמה שיקולים בחשבון. הראשון הוא הגיל ורמת ההתפתחות של הילד. הצעצועים מחולקים לפי התאמה לרמה של הילדים, וחשוב לא להביא להם צעצועים מורכבים מדי לפני שהם יכולים להתמודד איתם בעצמם.

חשוב לשקול גם את תחומי העניין של הילדים. יש כאלה שמתעניינים יותר בספורט וכאלה שמעדיפים לצייר. אפשר למצוא משחקי התפתחות כמעט לכל תחביב, וככל שהמשחק יהיה קרוב יותר לליבו של הילד- כך הוא ילמד ויתפתח יותר.

לאחר שאתם רוכשים צעצוע, חשוב גם לראות כיצד הילדים מתנהגים איתו. אם הם אוהבים להיות איתו באינטראקציה ונמשכים אליו – כנראה בחרתם נכון. אם לא, אפשר למצוא צעצועים אחרים שהם יתחברו אליהם יותר. בנוסף, חשוב בכל פעם לקנות צעצועים קצת יותר מורכבים כדי לאתגר את הילדים ולתמוך בצמיחה שלהם.

לסיכום

צעצועי התפתחות יכולים לעזור לילדים ללמוד ולהתפתח בזכות היתרונות הרבים שהם מציעים. אצלנו תוכלו למצוא שלל צעצועים שמתאימים לגילאים השונים, ויכולים לעזור לילדים לחקור, לגלות ולהתנסות – וכך לגדול בצורה בריאה ונכונה, בקצב שלהם.

>>>> את זה לא כדי לך לפספס <<<<

מבצע חופש גדול בכיף בבית

קונים יותר משלמים פחות!

2 מוצרים מקבלים 5% הנחה

3 מוצרים מקבלים 10% הנחה

4 מוצר מקבלים 15% הנחה

*ההנחה מתעדכנת אוטומטית בעגלה

**לא כולל מוצרים דיגטלים 
*** המבצע חל בתאריכים 1.7-31.8