חיפוש

משחקים מונטסוריים

משחקים מונטסוריים הפכו לטרנד לוהט בשנים האחרונות בתחום הצעצועים החינוכיים, ובצדק. השיטה החינוכית שפותחה על ידי מריה מונטסורי מדגישה למידה דרך התנסות, עצמאות והתפתחות בקצב אישי של כל ילד. משחקים המבוססים על עקרונות אלה לא רק מהנים, אלא גם מציעים שפע של הזדמנויות לטיפוח מיומנויות קוגניטיביות, מוטוריות, חברתיות ורגשיות חיוניות. באתר שלנו תמצאו מגוון רחב של משחקים מונטסוריים, המתאימים לשלבי ההתפתחות

מידע בנושא משחקים מונטסוריים

קצת על ההיסטוריה של משחקים מונטסוריים

מקורם של המשחקים המונטסוריים נעוץ בגישה החינוכית המונטסורית, שפותחה על ידי ד״ר מריה מונטסורי אי אז בתחילת המאה ה-20. צורת החינוך הזאת הייתה בעלת השפעה משמעותית על עולם התפתחות הילד, בעיקר בתחום הלמידה והתקשורת. הערכים המרכזיים בגישה החינוכית הזו הם עצמאות, יצירתיות וחשיבה ביקורתית, ועם השנים התפתחו משחקים ופעילויות שונות שמטרתן לקדם ערכים אלה בקרב ילדים צעירים. צעצועים מונטסוריים הם כלי חשוב במערכת החינוך המונטסורית, ובזכות היתרונות הרבים שלהם הם גם הגיעו אל מערכות החינוך הסטנדרטיות והפכו לחובה של ממש.

צעצועים מונטסוריים נועדו לעורר חקירה ולמידה אצל ילדים בכל גיל

במהלך השנים פיתחה ד״ר מריה מונטסורי משחקים וצעצועים שונים שאפשר לשלב בפעילויות השונות של הילדים. היא עשתה זאת תוך התבוננות על יצר הסקרנות הטבעי של הילדים השונים וראיית הרצון והתשוקה שלהם לחקור את מה שקורה בסביבתם. בעקבות התצפיות הללו היא התחילה לעצב חומרי למידה שונים שיכולים להתאים לילדים בגילאים שונים, בהתאם לרמה ההתפתחותית שלהם, ליכולות המולדות שלהם ולתחומי העניין שלהם. צעצועים מונטסוריים לגיל שנה לדוגמה, ישימו דגש על היכולות שיכולות לבוא לידי ביטוי בגיל הזה, לעומת צעצועים לגילאים מאוחרים שמטבע הדברים יהיו מורכבים יותר. עם זאת, המטרה נותרת דומה בכל גיל – משחקים מונטסוריים מעוצבים כך שהם יפעילו את שלל החושים השונים של הילד, ויעוררו אותו לחקור וללמוד באופן עצמאי, בתמיכה של סביבתו כמובן.

צעצועים מונטסוריים לגיל שנה

במהלך השנים צעצועים מונטסוריים היו בשימוש של ילדים במגוון גילאים, צעירים עד בוגרים יותר. צעצועים מונטסוריים לגיל שנה הם פופולריים מאוד בקרב משפחות צעירות ששמות דגש על עצמאות הילד וההתפתחות שלו.

מהם היתרונות של משחקים מונטסוריים?

למשחקים מונטסוריים יש הרבה מאוד יתרונות לילדים בגילאים צעירים ובוגרים יותר. הם יכולים להיות לעזר בהתפתחות קוגניטיבית, חברתית, פיזית ורגשית.

יתרון עיקרי ראשון הוא שמשחקים מונטסוריים שמים דגש על הלמידה האקטיבית והחקירה שילדים אוהבים לעשות בעצמם. בזכות המשחקים, הילדים יכולים להתחיל להבין ולעסוק בחומרים ומושגים שחשובים להם. לדוגמה, יש משחקים שבהם הילדים צריכים להכניס צעצוע בצורה כלשהי – לתוך שקע באותה הצורה. כך הם מתחילים להבין את הקונספט של צורות ולהצליח לזהות אותן.

משחקים מונטסוריים ידועים גם ביכולתם לקדם את העצמאות של הילדים. לא צריך להנחות את הילדים מה לעשות – המשחקים מאפשרים להם לחקור בעצמם מה ניתן לעשות איתם. דבר זה יכול לעזור להם לפתח את האינדיווידואליות שלהם, את ההיפרדות שלהם מהוריהם ואת האמונה שלהם בעצמם. משחקים מונטסוריים לגיל שנה ויותר נותנים לילדים לעבוד בקצב שלהם ובלי לחץ.

בנוסף, המשחקים מעודדים לפתח יצירתיות, דמיון ויכולת לפתור בעיות. כל אלה מהווים בסיס חזק מאוד להצלחה עתידית של הילדים, גם בלימודים וגם בהמשך הדרך כשיגדלו בקריירה שלהם ובמערכות היחסים שלהם. אין ספק שמדובר בצעצועים בעלי השפעה משמעותית.

סוגי משחקים מונטסוריים

אז איזה סוגי משחקים מונטסוריים אנחנו מציעים לכם? האמת שיש מגוון רחב של משחקים שהילדים שלכם ישמחו לחקור.

משחקים שפונים אל החושים – אלו משחקים שמעודדים את הילדים להסתכל, לגעת, למיין ולהבחין. צעצועים פופולריים בתחום זה יכללו משחק התאמה של צבעים ומיון צורות, משטחים עם מרקמים שונים למגע וזיהוי, משחקים שדורשים הדבקה ועוד. אלה פופולריים בתור משחקים מונטסוריים לגיל שנה כי זוהי רמת ההתפתחות המוטורית-קוגניטיבית שלהם באותה תקופה.

משחקים שמלמדים מיומנויות מוטוריות שונות לחיים – מיומנויות אלה כוללות לחיצה על כפתורים, קשירה, מזיגה ועוד. משחקים אלה מצליחים לקדם את הקואורדינציה של הילדים, את העצמאות שלהם וגם את היכולת שלהם להתרכז בפעילות אחת. לדוגמה, לוח מואר עם כפתורים נדלק ברגע שלוחצים על הכפתור הנכון, וזה מעודד ילדים לחקור את פעילות הלחיצה וההדלקה.

משחקים שפתיים – המשחקים האלה מציגים לילדים ייצוגים של מילים, אותיות, צלילים ועוד. הם יכולים לעזור להם לתת שמות לדברים, להתחיל לקרוא, לפתח את אוצר המילים ואת יכולות הדקדוק שלהם – וכל זאת באמצעות פעילויות מעשיות. הדבר שונה מלמידה רגילה, כי הם אקטיביים בתוך זה ולא רק מאזינים.

משחקים מתמטיים – עוזרים לילדים לפתח את מיומנויות הספירה, החיבור ועוד. לדוגמה, משחקי חרוזים או ערכות ספירה, יאפשרו לילדים לספור את הצעצועים שלהם וכך לפתח את המיומנות הזאת בעצמם.

משחקים לילדים בוגרים יותר – אלו מאפשרים לילדים לחקור מושגים שונים בתחומי המדע, מוזיקה, גיאוגרפיה, היסטוריה ועוד. כך הילדים יכולים לחקור את העולם סביבם ולהתחיל להבין אותו טוב יותר.

ההתאמה לכל הילדים

אז לאיזה ילדים מתאימים המשחקים המונטסוריים? התשובה היא שלכולם. הצעצועים יכולים להתאים את עצמם לכל הגילאים ולכל רמות המיומנות, מתינוקות ועד לילדים בגילאי בית ספר. האופי החווייתי והאקטיבי של המשחקים הללו הופך אותם לנגישים עבור כולם וגם למעניינים. הם מאפשרים לכולם להתקדם בקצב שלהם, לחקור לבד ולאהוב את הלמידה עצמה. ילדים עם תחומי עניין שונים יוכלו למצוא את עצמם בפעילויות המונטסוריות השונות, ולהפוך אותן לשלהן.

צעצועי מונטסורי איפה קונים – כיף בבית

כבר הבנתם שמדובר על צעצועים ומשחקים בעלי ערך מוסף בתחום החינוך לילדים בגיל הרך, שנושאים יתרונות רבים, מפיתוח המוטוריקה דרך למידת השפה ועד יכולת חישוב. אם אתם תוהים: צעצועי מונטסורי איפה קונים? התשובה היא ממש כאן. בכיף בבית תוכלו למצוא שלל משחקים וצעצועים מונטסוריים איכותיים לרמות שונות וגילאים שונים. בעזרת המשחקים האלה תוכלו לתרום לפיתוח המיומנויות של ילדיכם, ולייעל את החינוך שלהם, בשילוב הנאה וחקירה.

>>>> את זה לא כדי לך לפספס <<<<

מבצע חופש גדול בכיף בבית

קונים יותר משלמים פחות!

2 מוצרים מקבלים 5% הנחה

3 מוצרים מקבלים 10% הנחה

4 מוצר מקבלים 15% הנחה

*ההנחה מתעדכנת אוטומטית בעגלה

**לא כולל מוצרים דיגטלים 
*** המבצע חל בתאריכים 1.7-31.8